ASPEKTY

VI Niedziela Wielkanocna

 1. Nabożeństwa majowe w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, w niedziele o godz. 18.30.
 2. Od piątku nabożeństwo majowe z nowenną przed Zesłaniem Ducha Świętego. Są to dni przygotowania na przyjęcie darów Ducha Świętego.
 3. Jutro 100 rocznica urodzin św. Jana Pawła II. W ramach obchodów 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, Pierwszy Program Telewizji Polskiej oraz Polskie Radio o godzinie 18:00 widowisko muzyczne Santo subito – Prorok naszych czasów, podczas którego zaprezentowane zostaną utwory ważne dla polskiej kultury, przybliżające sylwetkę i nauczanie Papieża Polaka.
 4. We wtorek św. Urbana I Pp i M Patrona miasta Zielona Góra
 5. Aż do Niedzieli Trójcy Świętej trwa okres spowiedzi wielkanocnej. W tym czasie w szczególny sposób zadbajmy o przyjęcie sakramentalnego rozgrzeszenia.
 6. Kurs Przedmałżeński dla przygotowujących się do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego, odbędzie się                                 5, 6, 7 i 12, 13, 14.- czerwca 2020 w kościele parafialnym pw. Ducha Świętego w Zielonej Górze o godz. 20.30.
 7. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 8. W niedzielę 31.05. przeżywać będziemy doroczny odpust parafialny.
 9. W związku z wprowadzonym stanem zagrożenia epidemicznego w naszym kościele parafialnym łącznie z chórem, może przebywać 220 osób a w kaplicy 30 osób, przy zachowaniu odległości i maseczki zakrywającej nos i usta. Dla ułatwienia miejsca wyznaczone w ławkach oznakowane są białą karteczką. Prosimy o przyjęcie ze zrozumieniem tego ograniczenia.
 10. Dziś nowy numer tygodników „Niedziela” „Gość niedzielny i Mały Gość Niedzielny”.
 11. Serdeczne Bóg zapłać za złożoną w dniu dzisiejszym ofiarę, a także za wszelki dar wspierający potrzeby parafii przesyłany na konto bankowe parafii. Nabycie w tym roku świecy w trwającym okresie wielkanocnym to cegiełka jako konkretna pomoc dzieciom w Rwandzie. Zapraszamy do zakrystii do końca maja. Przy drzwiach wejściowych osoby ze Wspólnot Modlitewnych pomogą w nabyciu świecy.

stat4u