I niedziela adwentu

 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna okres Adwentu , czas radosnego przygotowania do Uroczystości Narodzenia Pańskiego i nadziei na Jego powtórne przyjście .Wyrazem naszego wspólnotowego przeżywania adwentu jest Msza św. roratnia odprawiana codziennie w dni powszednie o godz. 6.15 i o godz. 18.00 także z udziałem dzieci i młodzieży z wyjątkiem niedziel i uroczystości.
 2. Dziś I niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 14.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy adoracyjnej, po Mszy św. o godz. 14.00 Adoracja prowadzona przez grupy parafialne: 15-16.00 – Odnowa w Duchu Świętym(Koronka do Miłosierdzia Bożego) 16.00-17.00 –Przyjaciele Paradyża, 17.00 – 18.00 - Żywy Różaniec (po adoracji spotkanie w Sali pod kościołem), 18.00-18.50 – Koło Przyjaciół Radia Maryja
 1. Jutro w poniedziałek do wspólnej modlitwy w intencji polonii z Zielonej Góry zapraszają Siostry Misjonarki. Msza św. o godz. 18.00.
 2. W środę w kapl. MBRokitniańskiej, dzień skupienia dla nauczycieli i rodziców Zespołu Szkół Katolickich. Adoracja w tym dniu będzie do godz. 16.45.
 3. W sobotę o godz. 16.30 w kościele spotkanie kandydatów do bierzmowania grupa starsza ks. Aleksandra. Kandydaci przynoszą ze sobą indeksy.
 4. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź z racji I-piątku w piątek od godz. 6.30 – 8.00 i od 17.00 – 18.00
 5. W przyszłą niedzielę uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. O godz. 14.00 Msza św. oraz spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców oraz poświęcenie medalików.
 6. Spotkanie ministrantów w sobotę o godz. 12.00.
 7. W sobotę 7 grudnia 2019 r. w wigilię uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP, w Grodowcu odbędą się Adwentowy Wieczór Młodych .Wyjazd w sobotę o godz. 15.30 z parafii pw. św. Józefa. Szczegółowe informacje u ks. Daniela
 8. Można już nabyć poświęcone opłatki wigilijne i świece Caritas wyrażające naszą solidarności z najbardziej potrzebującymi troski i ciepła czyli dziećmi. By ułatwić nabycie świecy i opłatek, przedstawiciele Parafialnego Zespołu Caritas oczekują przy bocznych drzwiach wejściowych. Proszą o przygotowanie 6 zł za małą świecę i 13 zł za dużą, 5 zł za opłatki. Bóg zapłać.
 9. W imieniu Caritas Diecezji zapraszamy do akcji „Torba Charytatywna Caritas dla podopiecznych na Ukrainie”. Torby można pobrać w zakrystii i wypełnić produktami w postaci suchej żywności, środkami czystości i higieny osobistej. Wypełnione torby przynosimy do 19.12.2019 do zakrystii
 10. Dziś nowy numer tygodników „Niedziela” „Gość niedzielny”.
 11. W przyszłą niedzielę dzień modlitwy za kościół na wschodzie. Przy wyjściu z kościoła można będzie też złożyć dobrowolną ofiarę do puszki na i organizujące się kościoły.
 12. Zapraszamy do zakrystii chętnych , by dobrowolną ofiarą nabyć cegiełkę na korony dla MBParadyskiej i tworzące się sanktuarium. Za wszystkich ofiarodawców w każdy I czwartek miesiąca odprawiana jest w kościele Seminaryjnym Msza św.

stat4u