XXIV niedziela zwykła

 1. Dzisiaj zaczynają się Kwartalne Dni Modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Tydzień wychowania Chrześcijańskiego.
 2. We wtorek rocznica agresji sowieckiej na Polskę – Dzień Sybiraka .
 3. W środę 18.09. św. Stanisława Kostki – patrona Młodzieży i Polski. Odpust parafialny w kościele pw. św. Stanisława Kostki w Zielonej Górze
 4. Zespół Szkół Katolickich im. św. Stanisława Kostki w Zielonej Górze obchodzi 25 lecie. 19.09 w czwartek o godz. 16.30 w naszym kościele parafialnym odprawiona zostanie uroczysta Msza św. celebrowana przez ks. Biskupa. Po Mszy św. spotkanie w ogrodzie plebanijnym.
 5. W czwartek 19 września wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza do kaplicy adoracyjnej po Mszy św. wieczornej na modlitwę przed Najświętszym Sakramentem w intencji dzieci i młodzieży naszej parafii i miasta.
 6. W przyszłą niedzielę Diecezjalna Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców do Rokitna
 7. Ogłaszamy nabór do Diecezjalnego Studium Organistowskiego. Wstępne przesłuchania odbędą się dnia 28 września 2019 roku o godz. 10:00 w Instytucie Filozoficzno-Teologicznym im. Edyty Stein. Wszelkie informacje można otrzymać pod numerem telefonu: 720 368455.
 8. Kurs Przedmałżeński rozpocznie się od jutra czyli 16 września o godz. 19.00 w sali pod kościołem i trwać będzie do 27.09.2019. Zapisy na pierwszym spotkaniu.
 9. W ramach przygotowania przed chrzcielnego zapraszamy rodziców i rodziców chrzestnych na spotkanie w piątek o godz. 18.45 do salki na plebanii.
 10. Parafialny Zespół Caritas naszej parafii informuje, że w ramach realizacji programu Kromka Chleba dla sąsiada w dniach 20 i 21 września br. w sklepach Biedronka przy ulicy Zachodniej i Wyszyńskiego odbędzie się zbiórka żywności. Zebrane produkty zostaną przekazane w postaci paczek osobom starszym, które cierpią z powodu niedostatku, czują się samotne i opuszczone. W przyszłą niedzielę 22 września br. na Mszy Św. o godz. 12.00, PZC zorganizuje wspólne dzielenie się chlebem.
 11. Serdecznie zapraszamy do udziału w koncertach w ramach Festiwalu Muzyki i Słowa. To inicjatywa mająca na celu ukazanie piękna dziedzictwa muzyki sakralnej i literatury chrześcijańskiej, a także pewna forma muzycznych rekolekcji. Koncerty odbywają się w naszym kościele parafialnym. Pierwszy z nich już w najbliższą sobotę, 21 września o godz. 19.15. Inicjatywę objął swoim patronatem biskup zielonogórsko-gorzowski Tadeusz Lityński. Szczegóły na plakatach, stronie internetowej: muzykaislowo.pl a także w dzisiejszych wydaniach Gość Niedzielnego i Niedzieli.
 12. Dziś nowy numer tygodników „ Niedziela”, „ Gość Niedzielny”.
 13. Serdeczne Bóg zapłać za złożoną w dniu dzisiejszym ofiarę oraz za dary na parafialne konto bankowe. Dzisiaj zbiórka do puszek na KUL i Instytut Filozoficzno -Teologiczny w Zielonej Górze.

stat4u