ASPEKTY

Czwarta Niedziela Adwentu

  1. Jutro wigilia Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Obchody tej uroczystości rozpoczynamy wieczerzą wigilijną, której najważniejszym elementem jest odczytania fragmentu Ewangelii opisującego Boże Narodzenie, wspólna modlitwa i dzielenie się opłatkiem czyli dzielenie się miłością i pokojem. W wigilię zachęcamy do wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych ze względu na wyjątkowy charakter tego dnia . Msza św. Pasterska zostanie odprawiona o godz. 22.00 i o godz. 24.00 w int. parafian i mieszkańców parafii. Ofiara złożona w czasie pasterki przeznaczona będzie na Fundusz Ochrony Dziecka i Matki. Jest to dzień Imienin Księdza Biskupa Adama Dyczkowskiego Seniora. Pamiętajmy w modlitwie i o życzeniach.
  2. W Uroczystość Narodzenia Pańskiego jak i w drugi dzień świąt Msze św. odprawione będą o godz. 6.30. 8.30, 10.00, 12.00 14.00 i 19.00.
  3. W drugi dzień świąt św. Szczepana dzień solidarność z Uniwersytetami Katolickimi, w czwartek św. Jana Ewangelisty, w piątek św. Młodzianków Męczenników. W piątek nie obowiązuje post. W drugi dzień Świąt Narodzenia Pańskiego Rodziny Domowego Kościoła zapraszają na śpiewanie kolęd przy Ratuszu o godz. 15.00.
  4. W najbliższą sobotę, tj, 29 grudnia o godzinie 12.10, spotykamy się w kaplicy na cmentarzu w Zielonej Górze przy ul. Wrocławskiej (w starej części), gdzie odbędzie się kolejny pochówek Dzieci zmarłych przed urodzeniem.  Serdecznie zapraszamy do udziału. Zapraszamy też do udziału wszystkich, którzy kiedyś doświadczyli straty Dziecka i nie mogli Go pochować, aby duchowo złożyli je w grobowcu.
  5. W przyszłą niedzielę św. Świętej Rodziny, patronalne święto Rodzin Katolickich. Na Mszy św. o godz. 12.00 odnowienie przyrzeczeń małżeńskich oraz błogosławieństwo małżonków.
  6. Stowarzyszenie Pro Cultura et Musica im. Edyty Stein zaprasza na Koncert Kolęd w wykonaniu Chóru Con Spirito. W programie kolędy znane i mniej znane a także wspólne śpiewanie kolęd z wiernymi. Koncert odbędzie się w sobotę 29 grudnia w sobotę po Mszy Świętej wieczornej o godz. 18.30. Po koncercie artyści zespołu Capella Celesitis będą rozprowadzać płyty z których dochód przeznaczona będzie na leczenie dzieci chorych na raka w tym dwuletniego Kubusia.
  7. Dziś nowy numer tygodników „Niedziela” „Gość niedzielny” z wyjątkowym dodatkiem.
  8. Bóg zapłać za złożoną w dniu dzisiejszym ofiarę i wszystkim wpłacającym na konto parafialne.

stat4u