ASPEKTY

Chrystusa Króla

 1. Dzisiaj patronalne święto naszego Seminarium Duchownego. Gościmy przedstawiciela Seminarium Duchownego alumna Mikołaja Ostapczuka.
 2. Dzisiaj święto patronalne Akcji Katolickiej oraz Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży,oraz Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla dla Polonii Zagranicznej usługujących w naszej parafii. Na Mszy św. o godz. 10.00 Siostry Misjonarki przed Najśw. Sakramentem, ponowią swoje śluby zakonne.
 3. Decyzją Przełożonych Zgromadzenia Sióstr Misjonarek odwołana została s. Maria Tomczewska , której z serca dziękujemy za posługę i życzymy obfitych łask oraz szczególnej asystencji Ducha Świętego. W naszej wspólnocie witamy s. Grażynę Juchniewicz i życzymy Światła i Mocy Ducha Świętego oraz orędownictwa Matki Bożej.
 4. Po każdej Mszy św. odmówimy akt poświecenia rodzaju ludzkiego Jezusowi Chrystusowi Królowi.
 5. Spotkanie z katechetami pracującymi w parafii we wtorek o godz. 18.30 na plebanii.
 6. Od 3.12. do 5.12. Szkoły Podstawowe nr 1 i Zespołu Szkół Ekologicznych, przeżywać będą swoje szkolne rekolekcje. Pamiętajmy o nich jak i nauczycielach i wychowawcach w modlitwie.
 7. W tygodniu w piątek św. Andrzeja Apostoła.
 8. Za tydzień I niedziela Adwentu – nowy rok liturgiczny.
 9. W ramach trwającej peregrynacji Repliki Całunu Turyńskiego, 16.12.do 19.12.2018 r. przeżywać będziemy doroczne rekolekcje adwentowe , których tematem wiodącym będzie Znak najcenniejszej relikwii chrześcijańskiej – Całunu Turyńskiego. Przywieziona i wystawiona do publicznej adoracji zostanie wierna kopia Całunu Turyńskiego znajdująca się pod opieką księży Paulistów. Szczegóły w najbliższy czasie.
 10. Od piątku 07.12. 2018 rozpoczniemy cykl 10 spotkań i katechez przygotowujących kandydatów, którzy ukończyli 21 rok życia, do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Zapraszamy wszystkich, niezależnie od przynależności do konkretnej parafii na pierwsze spotkanie do Sali pod kościołem o godz. 19.00
 11. Dziś nowy numer tygodników „ Niedziela”, „ Gość Niedzielny”.
 12. Bóg zapłać za złożoną w dniu dzisiejszym ofiarę przeznaczoną na Wyższe Seminarium Duchowne. Kleryk Mikołaj przywiózł ze sobą biuletyny wydawane w Seminarium Duchownym. Wychodząc z kościoła można zaopatrzyć się , za dobrowolną ofiarą w egzemplarz. W przyszłą niedzielę będzie można nabyć poświęcone opłatki wigilijne i świece Caritas (po 6 i 13 zł). By ułatwić nabycie świecy i opłatka, przedstawiciele Parafialnego Zespołu Caritas będą oczekiwać przy bocznych drzwiach wejściowych. Ofiara za opłatki przeznaczona jest na ogrzewanie kościoła. Bóg zapłać.

stat4u