IV niedziela Wielkiego Postu

 1. W czasie Wielkiego Postu Droga Krzyżowa w piątek dla dzieci o godz.17.00, dla młodzieży i dorosłych po Mszy św. wieczornej.
 2. Dzisiaj i w każdą niedzielę Wielkiego Postu Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 18.00. Ofiary złożone w czasie nabożeństwa to nasza jałmużna postna.
 3. Wszystkich studentów i całe środowisko akademickie naszego miasta zapraszamy naakademickie rekolekcje wielkopostne, które rozpoczynają się dzisiaj 11 marca w parafii pw. św. Józefa Oblubieńca w Zielonej Górze o godzinie 20:00.
 4. W poniedziałek czyli jutro o godz. 19.00 na plebanii spotkanie katechetów pracujących w szkołach na terenie parafii.
 5. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną, zgłoszonych w zakrystii w sobotę 24.03. od godz. 8.30. Prosimy zgłaszać w zakrystii.
 6. Rekolekcje szkolne dla uczniów Zespołu Szkół Katolickich rozpoczną się od wtorku. Pamiętajmy o nich w modlitwie jak również o nauczycielach wychowawcach i katechetach i prowadzącym rekolekcje.
 7. We wtorek V rocznica wyboru Ojca Świętego Franciszka na stolicę Apostolską
 8. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza w czwartek po Mszy św. wieczornej na adorację Najśw. Sakramentu połączoną z modlitwą wstawienniczą.
 9. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 Msza św. Apostolstwa Trzeźwości. Zapraszamy wszystkich którym droga jest sprawa trzeźwości.
 10. W związku z sesją inauguracyjną I Synodu Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej, która odbędzie się 17 marca br. w Zielonej Górze, przedstawiamy informacje dotyczące tego wydarzenia. Program Kościół pw. św. Józefa Godz. 10:30 – Warsztat pastoralny, 14:00   Procesja liturgiczna do kościoła pw. Ducha Świętego. Nasze uczestnictwo w procesji synodalnej będzie manifestacją wiary i wyrazem jedności z Kościołem Diecezjalnym. Serdecznie zapraszamy do udziału. Kościół pw. Ducha Świętego - 14:45 – Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego. Po zakończeniu Mszy św. Sesja synodalna (dla imiennie wezwanych uczestników Synodu w auli Jasnogórskiej na plebanii.
 11. Bardzo prosimy o nie parkowanie w sobotę samochodów na terenie parafialnym od godz. 8.00 – 17.00. Ponieważ jest to wydarzenie diecezjalne i każde miejsce na parkingu i w ogrodzie rezerwujemy dla gości.
 12. Tradycyjnie już w Niedzielę Palmową w całym Kościele przeżywać będziemy Światowy Dzień Młodzieży na poziomie diecezjalnym. W sobotę (24.03.) odbędą się w sześciu miejscach Modlitewne Wieczory Młodych, do udziału w których serdecznie zapraszamy młodzież całej diecezji. Natomiast w Niedzielę Palmową (25.03.) główne obchody odbędą się w trzech parafiach. Szczegóły na plakacie.
 13. Do nabycia nowy nr tygodników „Niedziela” i „Gość Niedzielny ".
 14. Dzisiaj do nabycia duże świece na stół wielkanocny. Nabycie w tym roku świecy wielkanocnej to cegiełka, konkretna pomoc rodzinom w Syrii, w Aleppo. Objętych jest 10 rodzin, którym przekazujemy pomoc przez 12 miesięcy Prosimy przygotować 15 zł. Zwracamy się z gorącą prośbą do wszystkich parafian, aby włączyć się w akcję pomocy rodzinom w trudnej sytuacji ofiarowując produkty żywnościowe. Prosimy darczyńców o złożenie tych darów w zakrystii do dnia 20.03. br.. Z góry składamy serdeczne Bóg zapłać.
 15. Bóg zapłać za złożoną w dniu dzisiejszym ofiarę na potrzeby parafii jak i za wpłaty na konto parafialne.

stat4u