SAKRAMENT BIERZMOWANIA

 

STRONA POŚWIĘCONA PRZYGOTOWANIU

 

DO PRZYJĘCIA SAKRAMENTU BIERZMOWANIA

 

ORAZ TYM, KTÓRZY JUŻ PRZYJĘLI TEN SAKRAMENT

 

W PARAFII p.w. ŚWIĘTEGO DUCHA W ZIELONEJ GÓRZE

 


Witaj na naszej stronie. Znajdziesz tutaj wiele ciekawych informacji i materiałów. Strona została utworzona przede wszystkim z myślą o kandydatach do Sakramentu Bierzmowania, ale będziemy tutaj publikować wiele ciekawych informacji. Postaramy się również o aktualizację zdjęć z kolejnych lat, w których udzielano w naszej Parafii tego sakramentu.

Informacje ogólne

 
    • Przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania rozpoczyna się we wrześniu dla klasy drugiej gimnazjum. Stosowne informacje podawane są w szkołach oraz w ogłoszeniach parafialnych.
  • Kandydat powinien zaopatrzyć się w indeks (szczegółowe informacje podają katecheci).
  • Kandydat jest zobowiązany do przedstawienia skróconego odpisu aktu Chrztu z parafii, w której był ochrzczony - najlepiej uczynić to zaraz po rozpoczęciu przygotowania.
  • Kandydaci uczestniczą w spotkaniach ogólnych oraz grup domowych, które odbywają się raz w miesiącu - każdorazowa nieobecność na spotkaniu winna być usprawiedliwiona.
  • Osoby dorosłe (po 21 roku życia), które jeszcze nie przystąpiły do Sakramentu Bierzmowania, a pragną to uczynić, winny kontaktować się z ks. Proboszczem, który wyznaczy stosowny czas i sposób przygotowania (okres ten nie będzie krótszy niż 1 rok).
 
 

stat4u