KALENDARIUM ŻYWEGO RÓŻAŃCA ciąg dalszy

 

ROK 2003

18 września obchodzimy 20-tą rocznicę Żywego Różańca. Uroczystą Mszę Świętą celebruje ks. biskup Paweł Socha w koncelebrze byłych opiekunów, którzy przybyli na tę uroczystość. Na ręce księdza Proboszcza przekazaliśmy kwotę 6000zł na wykończenie salki przeznaczonej dla Żywego Różańca.

5 października pielgrzymujemy do Sanktuarium Matki Bożej w Rokitnie.

ROK 2004

Z inicjatywy ks. Przemysława Żurakowskiego uczestniczymy w zamkniętych rekolekcjach wielkopostnych w Karpaczu. W ramach rekolekcji nawiedzamy Sanktuarium w Krzeszowie, na które składa się Bazylika p.w. Wniebowzięcia NMP z ikoną Matki Boskiej Łaskawej, Kościół p.w. Św. Józefa oraz Klasztor. Jest to zespół najpiękniejszych świątyń barokowych Śląska, które kandydują na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO.

3 października tradycyjnie uczestniczymy w pielgrzymce Róż Różańcowych do Rokitna.

ROK 2005

W dniach 11-13 marca pod przewodnictwem ks. Przemysława uczestniczymy w zamkniętych rekolekcjach w Wambierzycach u tronu Wambierzyckiej Królowej Rodzin. W ramach rekolekcji nawiedzamy również wspaniały barokowy Kościół Redemptorystów w Bardzie Śląskim, gdzie znajduje się statua Madonn, czczonej jako Dolnośląska Strażniczka Wiary.

26 czerwca do naszego kościoła przybywają relikwie św. Tereski od Dzieciątka Jezus. W uroczystości powitania bierzemy czynny udział i podejmujemy czuwanie nocne przy relikwiach.

W miesiącu sierpniu żegnamy ks. Przemysława, dziękując mu za troskliwą opiekę nad nami i życzymy mu obfitych Bożych łask na dalsze lata posługiwania kapłańskiego.

W miesiącu wrześniu witamy nowego opiekuna ks. Roberta Tomalkę.

2 października wraz z ks. Robertem udajemy się na pielgrzymkę Róż Różańcowych do Rokitna.

 ROK 2006

 26 maja pod przewodnictwem ks. Roberta z wielką radością w sercach pielgrzymujemy do Warszawy na spotkanie z Ojcem Świętym Benedyktem XVI. Na nocleg zatrzymujemy się w Niepokalanowie.

8 października pielgrzymujemy do Rokitna na diecezjalną pielgrzymkę Róż Różańcowych.

 ROK 2007

 W Uroczystość Bożego Ciała Żywy Różaniec buduje jeden ołtarz i uczestniczy w procesji.

W miesiącu sierpniu żegnamy naszego opiekuna. Księże Robercie byłeś z nami krótko, ale pozostaniesz w naszej pamięci na zawsze. Za Twą opiekę Bóg zapłać.

W miesiącu wrześniu opiekę nad Żywym Różańcem obejmuje ks. Robert Deręgowski. Serdecznie Go witamy.

7 października z ks. Robertem udajemy się do Rokitna na diecezjalną pielgrzymkę Róż Różańcowych.

 ROK 2008

 Tak jak w roku minionym w uroczystość Bożego Ciała ubieramy jeden ołtarz i uczestniczymy w procesji.

18 września obchodzimy uroczyście 25-cio lecie Żywego Różańca. Podczas uroczystej Mszy Świętej na ręce ks. Proboszcza jako dar ołtarza przekazujemy ofiarę pieniężną w kwocie 5ooozł z przeznaczeniem na „Tron”.

5 października coroczna pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Rokitniańskiej na diecezjalne święto Róż Różańcowych.

 ROK 2009

 19 maja do naszej parafii przybywa peregrynujący po diecezji obraz Matki Bożej Rokitniańskiej. Róże Różańcowe podejmują czuwanie nocne.

11 czerwca w Uroczystość Bożego Ciała przygotowujemy ołtarz i uczestniczymy w procesji.

Od września opiekę nad wspólnotą Żywego Różańca obejmuje ks. Grzegorz Słapek, którego bardzo serdecznie witamy.

20 września przeżywaliśmy uroczystość konsekracji naszego Kościoła. Konsekratorem jest ks. Prymas Józef Glemp. Żywy Różaniec w darze ołtarza ofiarowuje monstrancję.

4 października z naszym opiekunem ks. Grzegorzem pielgrzymujemy do Pani Cierpliwie Słuchającej z okazji Święta Matki Bożej Rokitniańskiej.

 ROK 2010

 3 czerwca w Uroczystość Bożego Ciała ubieramy ołtarz i uczestniczymy w procesji.

20 września – pierwsza rocznica konsekracji Kościoła. Podczas Mszy Św. w darze ołtarza ofiarujemy sukienkę kielichową.

3 października, jak co roku, pielgrzymujemy do Rokitna.

 ROK 2011

 W Uroczystość Bożego Ciała tradycyjnie ubieramy ołtarz i bierzemy udział w procesji.

19 września obchodzimy 28 rocznicę założenia Różańca Świętego w naszej parafii. Podczas uroczystej Mszy Św. jako dar ołtarza złożono „dar serca” w kwocie 1700zł na potrzeby parafii.

W pierwszą niedzielę października pod przewodnictwem opiekuna ks. Grzegorza Słapka pielgrzymujemy do Rokitna na spotkanie Róż Różańcowych z całej naszej diecezji. W Rokitnia składamy kwiaty na grobie byłego Kustosza Sanktuarium ks. Kanonika Tadeusza Kondrackiego. W drodze powrotnej zatrzymujemy się przy pomniku Chrystusa Króla w Świebodzinie. Po krótkiej modlitwie wyruszmy w dalszą drogę powrotną.

 ROK 2012

 Jak co roku w Uroczystość Bożego Ciała Żywy Różaniec ubiera ołtarz i bierze czynny udział w procesji.

Dnia 29 sierpnia na spotkaniu Wspólnoty Żywego Różańca żegnamy naszego opiekuna ks. Grzegorza Słapka, a w niedzielę 2 września witamy nowego opiekuna ks. Jana Szymańczuka.

W niedzielę dnia 30 września Żywy Różaniec uczestniczy w powitaniu obrazu Jezusa Miłosiernego, który w ramach peregrynacji przybywa do naszej parafii.

Dnia 7 października pod przewodnictwem ks. Jana Szymańczuka wyruszamy na pielgrzymkę do Rokitna do Matki Bożej Pani Cierpliwie Słuchającej. Jest to Diecezjalne Święto Róż Różańcowych. Mszę Św. celebruje ks. biskup Stefan Regmunt, a my w darze ołtarza składamy „dar serca” i kwiaty.

 ROK 2013

 Dnia 19 maja w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego uczestniczymy we Mszy Św. odpustowej z udziałem naszego sztandaru.

W Uroczystość Bożego Ciała przygotowujemy jedne ołtarz i bierzemy czynny udział w procesji.

W dniach 8 i 9 czerwca zorganizowaliśmy pielgrzymkę do Łagiewnik na uroczystość beatyfikacji matki Zofii Czeskiej,  założycielki Zgromadzenia Sióstr Prezentek i siostry Małgorzaty Łucji Szewczyk, założycielki zakonu Serafitek. Opiekunem duchowym był nasz opiekun ks. Jan Szymańczuk.

stat4u