INTENCJE MSZALNE

Intencje Mszy Świętych możemy zgłaszać w zakrystii przed lub po Mszy św., lub w godzinach urzędowania w kancelarii parafialnej.

Nie można zgłaszać intencji telefonicznie czy też pocztą mailową, gdyż konieczny jest bieżący wgląd do KSIĘGI INTENCJI MSZALNYCH.

Msze św. gregoriańskie możemy zgłaszać wyłącznie u ks. Proboszcza w kancelarii parafialnej.


 

  • Co to są Msze św. gregoriańskie?

CZYTAJ WIĘCEJ...

  • Często zapominamy o istotnym znaczeniu sakramentów dla naszego zbawienia. Stają się one niejednokrotnie przeszkodami, chcielibyśmy je omijać (jak np. sakrament pokuty i pojednania), uważamy je za niepotrzebne, nie rozumiemy ich znaczenia. Co raz powszechniejsze są przejawy indyferentyzmu religijnego, od którego jest już tylko krok do agnostycyzmu i nihilizmu. Z tego powodu powszechnie zamiast „chrztu” mamy „chrzciny” i rodzinną biesiadę, gimnazjalistów „zmusza” się do przyjęcia bierzmowania ze względu na potrzebę zdobycia odpowiedniego zaświadczenia, pierwsza Komunia św. jest okazją do zorganizowania pokazu mody „komunijnej” i wystawnego przyjęcia, a sakrament namaszczenia chorych jest nazywany „ostatnim namaszczeniem”, po przyjęciu którego człowiek od razu umiera.

CZYTAJ WIĘCEJ...

stat4u