VII Niedziela Zwykła

 

  1. W środę Popielcową rozpoczynamy Okres Wielkiego Postu.
  2. Środa Popielcowa jest obowiązującym dniem pokuty, który należy zachować przez wstrzemięźliwość i post. Przypominamy o obowiązku zachowania ścisłego Postu przez wszystkich w przedziale wieku 18 – 60 lat.
  3. Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu będą trwały Kwartalne Dni Modlitw o Ducha Pokuty.
  4. Od Środy Popielcowej, w naszej parafii rozpoczniemy Rekolekcje Wielkopostne, które będą trwały do niedzieli włącznie. Rekolekcje poprowadzi ks. Piotr Bortnik kustosz Sanktuarium w Rokitnie.. Msze św. odprawione będą w środę o godz. 6.30, 7.30, a o godz. 9.00, 16.30 i 18.00 z nauką rekolekcyjną. Na znak rozpoczęcia pokuty, w czasie każdej Mszy św. będzie posypanie głów popiołem.
  5. W czwartek, piątek i w sobotę Msze św. z nauką rekolekcyjną odprawiane będą o godz. 9.00 i 18.00. Codziennie o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia, a o godz. 21.00 Apel Jasnogórski.
  6. W piątek o godz. 19.00 Droga Krzyżowa. Dzień spowiedzi w sobotę.
  7. W przyszłą niedzielę zakończenie rekolekcji. Gorzkie Żale o godz. 18.00 z kazaniem Pasyjnym.
  8. Środa Popielcowa to dzień solidarności z kapłanami seniorami. Ofiary przeznaczone są na potrzeby Domu Księży Emerytów
  9. W najbliższy wtorek 25.02 spotkanie w sprawie przymiarki do strojów dla dzieci pierwszokomunijnych. Spotkanie odbędzie się w sali pod kościołem. Chłopcy przychodzą na godz. 18, dziewczynki na godz.19
  1. Do nabycia nowy nr tygodników „Niedziela” „Gość niedzielny ”. Bóg zapłać za złożoną w dniu dzisiejszym ofiarę i wpłacającym na konto parafialne.

stat4u