IV niedziela adwentu

 1. We wtorek wigilia Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Obchody tej uroczystości rozpoczynamy wieczerzą wigilijną, której najważniejszym elementem jest odczytanie fragmentu Ewangelii opisującego Boże Narodzenie, wspólna modlitwa i dzielenie się opłatkiem, czyli dzielenie się miłością i pokojem. W wigilię zachęcamy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych ze względu na wyjątkowy charakter tego dnia.
 2. Msza św. Pasterska zostanie odprawiona o godz. 22.00 i o godz. 24.00 w int. parafian i mieszkańców parafii. Ofiara złożona w czasie pasterki przeznaczona będzie na Fundusz Ochrony Dziecka i Matki. Jest to dzień Imienin Księdza Biskupa Adama Dyczkowskiego Seniora. Pamiętajmy w modlitwie i o życzeniach.
 3. W Uroczystość Narodzenia Pańskiego, jak i w drugi dzień świąt Msze św. odprawione będą o godz. 6.30. 8.30, 10.00, 12.00 14.00 i 19.00.
 4. W drugi dzień świąt św. Szczepana dzień solidarność z Uniwersytetami Katolickimi, w piątek św. Jana Ewangelisty i poświęcenie wina, w sobotę św. Młodzianków Męczenników. W piątek nie obowiązuje post.
 5. W drugi dzień Świąt Narodzenia Pańskiego Rodziny Domowego Kościoła zapraszają na śpiewanie kolęd z instrumentami muzycznymi przy Ratuszu o godz.15:00.
 6. W przyszłą niedzielę św. Świętej Rodziny, patronalne święto Rodzin Katolickich. Na Mszy św. o godz.12:00 odnowienie przyrzeczeń małżeńskich oraz błogosławieństwo małżonków.
 7. Stowarzyszenie Pro Cultura et Musica im. Edyty Stein zaprasza na Koncert Kolęd w wykonaniu Chóru Con Spirito. W programie kolędy znane i mniej znane, a także wspólne śpiewanie kolęd z wiernymi. Koncert odbędzie się w sobotę 28 grudnia po Mszy Świętej wieczornej o godz.18:45.
 8. Odwiedziny duszpasterskie – kolęda, rozpoczniemy 12. ul. Pionierów cała i ul. Zachodnia od 53 - 59, 28.12. ul. Zachodnia od nr 1 - 51, 29.12. ul. Unii Europejskiej i ul. Łużycka, 30.12. ul. Godlewskiego parzyste i nieparzyste.
 9. Można nabyć jeszcze poświęcone opłatki wigilijne i świece Caritas wyrażające naszą solidarności z najbardziej potrzebującymi troski, czyli dziećmi. Przedstawiciele Parafialnego Zespołu Caritas oczekują przy bocznych drzwiach wejściowych. Proszą o przygotowanie 6zł za małą świecę i 5zł. komplet opłatków wigilijnych.
 10. Zapraszamy do zakrystii chętnych, by dobrowolną ofiarą nabyć cegiełkę na korony dla MBParadyskiej i tworzące się sanktuarium. Za wszystkich ofiarodawców w każdy I czwartek miesiąca odprawiana jest w kościele Seminaryjnym Msza św.
 11. Dziś nowy podwójny numer tygodników „Niedziela” „Gość niedzielny” z wyjątkowym dodatkiem.
 12. Bóg zapłać za złożoną w dniu dzisiejszym ofiarę i wszystkim wpłacającym na konto parafialne.
 13. Spotkanie opłatkowe wszystkich grup modlitewnych naszej parafii z udziałem wszystkich księży pracujących w parafii dzisiaj o godz. 11.00 w sali pod kościołem.

stat4u