III niedziela adwentu

 1. Trwa Adwent , czas radosnego przygotowania do Uroczystości Narodzenia Pańskiego i nadziei na Jego powtórne przyjście . Wyrazem naszego wspólnotowego przeżywania adwentu jest Msza św. roratnia odprawiana codziennie w dni powszednie o godz. 6.15 i o godz. 18.00 także z udziałem dzieci i młodzieży do piątku włącznie.
 2. W imię Boże rozpoczynamy w III niedziele Adwentowe Rekolekcje parafialne. Nauki rekolekcyjne głosić będzie ks. Zygmunt Zapaśnik – diecezjalny ojciec duchowny. Życzymy Łaski szczególnej asystencji Ducha Świętego i radości z przebywania w naszej Wspólnocie.
 3. Przygotowując się do uroczystości Narodzenia Pańskiego, pamiętajmy o sakramencie pojednania. Spowiedź rekolekcyjna zaplanowana jest w środę od godz. 8.00 – 10.00 i od godz. 16.00 do 18.00. W czwartek , piątek i sobotę, można przystąpić do spowiedzi codziennie rano od godz. 6.30 – 7.30 i od 17.00 – 18.00.
 4. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną, zgłoszonych w zakrystii w sobotę 21.12. od godz. 8.30.
 5. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza do wspólnej modlitwy w czwartek po Mszy św. wieczornej w kaplicy adoracyjnej.
 6. Spotkanie opłatkowe wszystkich grup modlitewnych naszej parafii z udziałemwszystkich księży pracujących w parafii w przyszłą niedzielę na godz. 11.00 w sali pod kościołem.
 7. Pod patronatem Biskupa Diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego i Akcji Katolickiej, Stowarzyszenie Pro Cultura et Musica im. Edyty Stein zorganizowało konkurs szopek dla dzieci i młodzieży. O godz. 15.00 ogłoszenie zwycięzców konkursu i wręcz nagród.
 8. Przygotowanie dorosłych do przyjęcia sakramentu bierzmowania rozpocznie się 22.12 o godz. 19.30 w parafii pw. św. Alberta Chmielowskiego.
 9. Dziś nowy numer tygodników „Niedziela” „Gość niedzielny” i świąteczny biuletyn parafialny „Ad Fontes”
 10. Można nabyć poświęcone opłatki wigilijne i świece Caritas wyrażające naszą solidarności z najbardziej potrzebującymi troski, czyli dziećmi. By ułatwić nabycie świecy i opłatek, przedstawiciele Parafialnego Zespołu Caritas oczekują przy bocznych drzwiach wejściowych. Proszą o przygotowanie 6 zł za małą świecę i 13 zł za dużą i 5 zł. komplet opłatków wigilijnych .
 11. Bóg zapłać za złożoną w dniu dzisiejszym ofiarę na Dom Księży Emerytów.
 12. Zapraszamy do zakrystii chętnych , by dobrowolną ofiarą nabyć cegiełkę na korony dla MBParadyskiej i tworzące się sanktuarium. Za wszystkich ofiarodawców w każdy I czwartek miesiąca odprawiana jest w kościele Seminaryjnym Msza św.

stat4u