II niedziela adwentu

  1. Rozpoczęliśmy okres Adwentu , czas radosnego przygotowania do Uroczystości Narodzenia Pańskiego i nadziei na Jego powtórne przyjście . Wyrazem naszego wspólnotowego przeżywania adwentu jest Msza św. roratnia odprawiana codziennie w dni powszednie o godz. 6.15 i o godz. 18.00 także z udziałem dzieci i młodzieży.
  2. Dzisiaj uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP Rocznica ustanowienia sanktuarium w Otyniu.
  3. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy doroczne rekolekcje adwentowe , które poprowadzi ks. Kan dr Zygmunt Zapaśnik diecezjalny ojciec duchowny.
  4. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 Msza św. Apostolstwa Trzeźwości nie będzie. Zapraszamy na naukę rekolekcyjną.
  5. Spotkanie kandydatów do bierzmowania klasy siódme grupa ks. Daniela w poniedziałek o godz. 16.30 w kościele
  6. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną, zgłoszonych w zakrystii w sobotę 21.12. od godz. 8.30. Prosimy zgłaszać w zakrystii.
  7. Można nabyć poświęcone opłatki wigilijne i świece Caritas wyrażające naszą solidarności z najbardziej potrzebującymi troski, czyli dziećmi. By ułatwić nabycie świecy i opłatek, przedstawiciele Parafialnego Zespołu Caritas oczekują przy bocznych drzwiach wejściowych. Proszą o przygotowanie 6 zł za małą świecę i 13 zł za dużą i 5 zł. komplet opłatków wigilijnych .
  8. Zapraszamy do zakrystii chętnych , by dobrowolną ofiarą nabyć cegiełkę na korony dla MBParadyskiej i tworzące się sanktuarium. Za wszystkich ofiarodawców w każdy I czwartek miesiąca odprawiana jest w kościele Seminaryjnym Msza św.
  9. Dziś nowy numer tygodników „Niedziela” i „Gość niedzielny ”.
  10. Dziś dzień modlitwy za kościół na Wschodzie. Przy wyjściu z kościoła można będzie też złożyć dobrowolną ofiarę do puszki na budujące i organizujące się kościoły. W przyszłą niedzielę ofiary przeznaczone będą na potrzeby Domu Księży Emerytów w Zielonej Górze. W przyszłą niedzielę Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej organizuje kiermasz przedświąteczny po Mszach św. o godz. 10.00 i 12.00

stat4u