ASPEKTY

Piedziesiątnica

 1. Dzisiaj przeżywamy doroczny odpust parafialny.Sumę odpustową o godz.12.00 celebrować będzie J.E. Bp Adam Dyczkowski a Słowo Boże wygłosi ks. kan. Robert Patro. O godz. 16.00 w Miodowym Ogrodzie Parafialnym zwanym „OAZĄ RADOŚCI” rozpocznie się Spotkanie Rodzinne. Stowarzyszenie Pro Cultura et Musica im. Edyty Stein w Zielonej Górze zaprasza wszystkie rodziny. Spotkanie odbywa się pod patronatem Biskupa Zielonogórsko-Gorzowskiego.
 1. Jutro święto NMP Matki Kościoła . Msze św. 6.30, 7.00, 7.30, 9.00, i 18.00. Kończy się okres wielkanocny.
 2. Dzisiaj kończymy Misje Święte, które prowadzili Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej o. Krzysztof Ziętkowski i o. Wiesław Nazaruk. Bóg zapłać za ten błogosławiony czas, za modlitwę, Słowo krzepiące i wszelką życzliwość. Zapewniamy o naszej stałej pamięci modlitewnej w int. Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
 3. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Po Mszy św. wieczornej i nabożeństwie spotkanie Przyjaciół Paradyża.
 4. W dniach od 11-18.06 - obchody ku czci Matki Bożej Rokitniańskiej, patronki Diecezji. Zakończenie Roku Jubileuszowego 350 – lecie obecności obrazu Matki Bożej w Rokitnie. Szczegóły na plakatach
 5. W trosce o powołania kapłańskie i zakonne dla naszej diecezji, w dniach 21-23 czerwca z Zielonej Góry wyruszy Piesza Pielgrzymka Powołaniowa do Rokitna. Grupa wychodzi z parafii w piątek 21 czerwca o godz. 8.30. W pielgrzymce można uczestniczyć w całości bądź w którymś etapie. Zapisy trwają ostatecznie do 17 czerwca. Karty uczestnika i wszelkie informacje można uzyskać w zakrystii Odpowiedzialnym za grupę jest ks. Daniel Geppert (tel. 502 452 401).
 6. Apostolat Trzeźwości zaprasza na Mszę św. z modlitwą o trzeźwość i abstynencję w niedzielę 16.06. o godz. 11.00 do kapl. MBRokitniańskiej.
 7. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. W naszym kościele parafialnym Msze św. odprawione będą w porządku niedzielnym. O godz.12.00 główna Msza św., po której wyruszy procesja do czterech ołtarzy ul. Bułgarską , Francuską i Słowacką. Mszy św. o godz. 14.00 nie będzie. Ołtarze przygotują grupy modlitewne a mieszkańcy przy wymienionych ulicach zatroszczą się , by balkony i okna przystroić. Nasz udział będzie manifestacją wiary i jedności Kościoła. Kto by chciał wesprzeć finansowo zakup kwiatów w można złożyć ofiarę do puszki w prezbiterium.
 8. W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
 9. Dziś nowy numer tygodników „Niedziela” „Gość niedzielny” .
 10. Jutro kancelaria parafialna czynna tylko od godz. 16.00– 17.00.
 11. Serdeczne Bóg zapłać za złożoną w dniu dzisiejszym ofiarę a także za wszelki dar wspierający konto parafialne. Dzisiaj zbiórka do puszek na KUL i IFT

stat4u