ASPEKTY

N. Wniebowstąpienia Pańskiego

 

  1. Od dzisiaj czyli 01.06.2019 w parafii przeżywać będziemy Misje Święte, które poprowadzą Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej o. Krzysztof Ziętkowski i o. Wiesław Nazaruk. Witamy w naszej Wspólnocie bardzo serdecznie. Życzymy szczególnej asystencji naszego patrona Ducha Świętego i aby nasza wspólna modlitwa i głoszone Słowo Boże były źródłem przemiany naszej Wspólnoty Parafialnej i błogosławieństwem dla wszystkich mieszkańców parafii.
  2. Dziś I niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 14.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu w kaplicy adoracyjnej i czas na osobiste zamyślenie i modlitwę. Adoracja prowadzona przez grupy parafialne:od godz. 15.00 – 16.00 – Odnowa w Duchu Świętym (15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego), 16.00 – 17.00 Przyjaciele Paradyża, 17.00 – 18.00 Żywy Różaniec po adoracji spotkanie członków Żywego Różańca, 18.00-18.50 – Wspólnota Przyjaciół Radia Maryja
  1. Nabożeństwa ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa, odprawiane są dzisiaj w niedziele o godz.15.00 i w dni powszednie o godz. 15.00 w kapl. adoracyjnej.
  2. W przyszłą niedzielę doroczny odpust parafialny. Sumę odpustową o godz. 12.00, celebrować będzie ks. Biskup. O godz. 16.00 w Ogrodzie Parafialnym zwanym „OAZĄ RADOŚCI” rozpocznie się Spotkanie Rodzinne. Stowarzyszenie Pro Cultura et Musica Edyty Stein w Zielonej Górze zaprasza wszystkich. Spotkanie odbywa się pod patronatem Biskupa Zielonogórsko-Gorzowskiego. Szczegóły na plakatach.
  3. W przyszłą niedzielę 9 czerwca odbędzie się w Zielonej Górze Marsz dla Życia i Rodziny. Serdecznie zapraszamy o godzinie 12.00 na mszę św. do kościoła p.w. Najświętszego Zbawiciela. Po Eucharystii ok. godz. 13.00 wyruszymy deptakiem zielonogórskim pod Ratusz. Zapraszamy całe rodziny do barwnego korowodu, w którym obecność jest manifestowaniem chrześcijańskich wartości życia i rodziny. Kończąc marsz włączymy się w koncert Orkiestry Dętej „Zastal”.
  4. Kandydaci do bierzmowania, którzy w piątek otrzymają sakrament, przychodzą wraz z rodzicami w środę na godz. 19.00 na katechezę i wręczenie krzyży. Spowiedź w czwartek wg ustalonego porządku. W piątek natomiast należy przybyć do kościoła o godz. 16.30 i zająć miejsca w wyznaczonych ławkach.
  5. W trosce o powołania kapłańskie i zakonne dla naszej diecezji, w dniach 21-23 czerwca z Zielonej Góry wyruszy Piesza Pielgrzymka Powołaniowa do Rokitna. Grupa wychodzi z parafii w piątek 21 czerwca o godz. 8.30. W pielgrzymce można uczestniczyć w całości bądź w którymś etapie. Zapisy trwają ostatecznie do 17 czerwca. Karty uczestnika i wszelkie informacje można uzyskać w zakrystii Odpowiedzialnym za grupę jest ks. Daniel Geppert (tel. 502 452 401).
  6. Dziś nowy numer tygodników – „Niedziela” „Gość Niedzielny” .
  7. Bóg zapłać za złożoną w dniu dzisiejszym ofiarę i za hojność wpłacającym na parafialne konto bankowe. Dzisiaj zbiórka do puszek na rzecz budowy Centrum Opatrzności Bożej. Bóg zapłać. W przyszłą niedziele zbiórka do puszek na KUL i IFT

stat4u