ASPEKTY

VI n.wielkanocna

 

 1. Nabożeństwa majowe w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, w niedziele o godz. 18.30. Zapraszamy do kaplicy adoracyjnej na codzienne wieczorne apele modlitewne o godz. 21.00 w intencji pieszej pielgrzymki powołaniowej do Rokitna i pieszej pielgrzymki na Jasną Górę. 
 2. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z grupy ks. Daniela we wtorek 27.05 o godz. 18.50 w kościele. Udzielenie sakramentu bierzmowania odbędzie się 07.06. o godz. 17.00.
 3. Z okazji 59 rocznicy Wydarzeń Zielonogórskich 30 maja br. o godz. 10.00 zostanie odprawiona Msza św. w kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej w intencji obrońców Domu Katolickiego. Po nabożeństwie odbędzie się uroczyste zgromadzenie na Placu Powstańców Wlkp. z udziałem władz kombatantów, młodzieży i mieszkańców miasta.
 4. Od piątku zaczynamy nowennę do Ducha Świętego.
 5. Zakończenie diecezjalnej peregrynacji obrazu św. Józefa Kaliskiego odbędzie się 1 czerwca br. w Rokitnie podczas Eucharystii sprawowanej z okazji X Diecezjalnego Dnia Dziecka i Festynu Rodzinnego „Bądźmy razem”.Do udziału w pielgrzymce zaproszone są wraz z dziećmi cale rodziny, a zwłaszcza ojcowie, którym patronuje św. Józef, i nadzwyczajni szafarze Komunii św. Rozpoczęcie o godz. 10.30.Kurs przedmałżeński w parafii św. Jadwigi Śląskiej w Zielonej Górze rozpocznie się w niedzielę 9 czerwca Mszą św. o godz.18:00. Spotkania codziennie po Mszy św. wieczornej
 6. W dniach 14-15 czerwca 2019r. w Rokitnie odbędą się Diecezjalne Dni Młodzieży. W roku 350-lecia obecności obrazu Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie, wydarzenie to będzie przeżywane jako Jubileusz Młodych, którego hasłem będą słowa „Zaczerpnijcie teraz!” z perykopy ewangelicznej o Kanie Galilejskiej. Szczegóły na plakacie.
 7. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami do Czestochowy w dniach 15 – 16.06. na ogólnopolskie spotkanie Podwórkowych Kółek Różańcowych. Szczegóły w gablocie
 8. W trosce o powołania kapłańskie i zakonne dla naszej diecezji, w dniach 21-23 czerwca z Zielonej Góry wyruszy Piesza Pielgrzymka Powołaniowa do Rokitna. Grupa wychodzi z parafii w piątek 21 czerwca o godz. 8.30. W pielgrzymce można uczestniczyć w całości bądź w którymś etapie. Zapisy trwają ostatecznie do 17 czerwca. Karty uczestnika i wszelkie informacje można uzyskać w zakrystii Odpowiedzialnym za grupę jest ks. Daniel Geppert (tel. 502 452 401).
 9. Od 01.06.do 09.06.2019 w parafii przeżywać będziemy Misje Święte, które poprowadzą Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej. Módlmy się o łaski misyjne na czas przemiany naszej Wspólnoty Parafialnej i błogosławieństwo dla wszystkich mieszkańców parafii. Informator leżący na stoliku można zabrać wychodząc.
 10. Dziś nowy numer tygodników „Niedziela” i „Gość niedzielny´”
 11. Serdeczne Bóg zapłać za złożoną w dniu dzisiejszym ofiarę na potrzeby parafii i za wpłaty na konto bankowe parafii. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na rzecz budowy Centrum Opatrzności Bożej.

stat4u