ASPEKTY

Niedziela Zmartwychwstania

  1. Do przyszłej niedzieli czyli niedzieli Miłosierdzia Bożego, trwać będzie Oktawa Wielkanocna a do uroczystości Zesłania Ducha Świętego rozbrzmiewać będzie radosne Alleluja.
  2. W przyszłą niedzielę 28.04 po Mszy św. o godz. 14.00 spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych i spotkanie z fotografem.
  3. Msza św. rocznicy I Komunii świętej w tym roku przypada w niedzielę 12. maja na Mszy o godz. 14.00. Spotkanie organizacyjne dla rodziców w niedzielę 28 kwietnia po Mszy św. o godz. 10.00.
  4. III Święto Biblii pod hasłem „W mocy Ducha głośmy Słowo” odbędzie się 27 kwietnia w naszej parafii pw. Ducha Świętego. W programie m.in. Festiwal Piosenki Biblijnej. Szczegóły na plakacie
  5. W najbliższy piątek w Oktawie Wielkanocy nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.
  6. "Każdego z nas poruszył obraz płonącej katedry Notre-Dame w Paryżu. Nasz smutek jest tym większy, im większa jest miłość do naszych polskich katedr.
  7. Na prośbę Przewodniczącego KEP, abpa Stanisława Gądeckiego, każdy z nas może włączyć się w pomoc Francuzom w odbudowie paryskiej katedry poprzez zbiórkę sms-ową oraz poprzez dobrowolne wpłaty na konto Caritas Polska. Szczegóły na tablicy ogłoszeń"
  8. Bóg zapłać za złożoną w dniu dzisiejszym ofiarę przeznaczone będą na KUL i Instytutu Filozoficzno – Teologiczny.
  9. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na wsparcie działań pomocowych Caritasuijego działalność charytatywną.
  10. Życzenia. Niech Zmartwychwstanie Chrystusa umocni w nas wiarę, że Bóg w swoim Synu dał nam nowe serce.

stat4u