III Niedziela Adwentu

  1. Trwa Adwent , czas radosnego przygotowania do Uroczystości Narodzenia Pańskiego i nadziei na Jego powtórne przyjście . Wyrazem naszego wspólnotowego przeżywania adwentu jest Msza św. roratnia odprawiana codziennie w dni powszednie o godz. 6.15 i o godz. 18.00 także z udziałem dzieci i młodzieży do piątku włącznie.
  2. W imię Boże rozpoczynamy w III niedziele Adwentowe Rekolekcje parafialne. Nauki rekolekcyjne głosić będzie ks. Zbigniew Dudek. Życzymy Łaski szczególnej asystencji Ducha Świętego i radości z przebywania w naszej Wspólnocie.
  3. Jutro o godz. 17.00 w kościele spotkanie kandydatów do bierzmowania grupy młodszej i starszej czyli grupy ks. Aleksandra i ks. Daniela.
  4. Przygotowując się do uroczystości Narodzenia Pańskiego, pamiętajmy o sakramencie pojednania. Spowiedź rekolekcyjna zaplanowana jest w środę od godz. 8.00 – 10.00 i od godz. 16.00 do 18.00. W czwartek , piątek i sobotę, można przystąpić do spowiedzi codziennie rano od godz. 6.30 – 7.30 i od 17.00 – 18.00.
  5. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną, zgłoszonych w zakrystii w sobotę 22.12. od godz. 8.30.
  6. Spotkanie opłatkowe wszystkich grup modlitewnych naszej parafii z udziałem wszystkich księży pracujących w parafii w przyszłą niedzielę na godz. 11.00 w sali pod kościołem.
  7. Od dzisiaj w naszej świątyni wystawa szopki krakowskiej. Z tej to okazji pod patronatem Biskupa Diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego i Akcji Katolickiej, Stowarzyszenie Pro Cultura et Musica im. Edyty Stein zorganizowało konkurs szopek dla dzieci i młodzieży. O godz. 15.00 ogłoszenie zwycięzców konkursu i wręczenie nagród , którego dokona ks. Bp Paweł Socha. Szczegóły na plakatach.
  8. Katolickie Stowarzyszenie uBiblijnieni organizuje półkolonie dla dzieci w terminie od 14-18 stycznia. W przyszłą niedzielę o godz. 14.00 przekażemy szczegółowe informacje dla zainteresowanych
  9. Dziś nowy numer tygodników „Niedziela” „Gość niedzielny”Można się jeszcze nabyć poświęcone opłatki wigilijne i świece jako wyraz naszej solidarności z najbardziej potrzebującymi troski i ciepła. By ułatwić nabycie świecy i opłatek, przedstawiciele Parafialnego Zespołu Caritas oczekują przy bocznych drzwiach wejściowych. Proszą o przygotowanie 6 zł za małą świecę. Ofiara za opłatki przeznaczona jest na ogrzewanie kościoła. Bóg zapłać za złożoną w dniu dzisiejszym ofiarę na Dom Księży Emerytów.

stat4u