ASPEKTY

XXVIII Niedziela zwykła

 1. Nabożeństwa różańcowe dni powszednie dla dzieci w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17.00 w kaplicy adoracyjnej , dla wszystkich po Mszy św. wieczornej a w niedziele o godz.18.30.
 2. Dzisiaj Dzień Papieski, zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 3. We wtorek św. Jadwigi Śląskiej odpust parafialny w konkatedrze i 40 rocznica wyboru na Stolicę Piotrową Jana Pawła II,
 4. W czwartek św. Łukasza Ewangelisty, patrona Służby Zdrowia.
 5. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Jeruzalem” zaprasza na adorację i modlitwę uwielbienia w kaplicy adoracyjnej w czwartek po wieczornym nabożeństwie różańcowym.
 6. W piątek rocznica męczeńskiej śmierci bł. Jerzego Popiełuszki.
 7. Wszystkich pielgrzymów Grupy Czerwonej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę, jak również pielgrzymów duchowych i tych, którzy wspierają grupę zapraszamy na Mszę świętą w przyszłą niedzielę 21 października o godz. 19.00. Po Mszy św. apel wieczorny przed Najświętszym Sakramentem w kaplicy adoracyjnej
 8. Od 28 października do 2. grudnia przez 6 kolejnych niedziel odbywać się będzie w naszej parafii cykl krótkich koncertów zatytułowany „Musica Ante Missam” - czyli Muzyka przed Mszą. Wszystkie koncerty odbywać się będą 20 minut przed Eucharystią o godz. 12.00. Chcemy poprzez dobrą muzykę stworzyć możliwość lepszego wyciszenia się i przygotowania do przeżycia niedzielnej Liturgii. Wykonawcami będą młodzi polscy artyści, członkowie zespołu muzyki sakralnej „Capella Caelestis”, którym towarzyszyć będzie w roli przewodnika duchowego i organisty nasz wikariusz ks. Mateusz Szerwiński. Zachęcamy, by przyjść 20 minut przed Mszą świętą i skorzystać z tych muzycznych medytacji. Szczegółowe informacje pojawią się wkrótce na plakatach
 9. Apostolat Trzeźwości zaprasza na Mszę św. i modlitwę o trzeźwość i abstynencję w przyszłą niedzielę do kapl. MBRokitniańskiej o godz. 11.00. W parafii działa grupa AA spotkania odbywają się       w każdą sobotę o godz. 17.00 w salce na plebanii.
 10. W ramach przygotowania przed chrzcielnego zapraszamy rodziców i rodziców chrzestnych na spotkanie w piątek o godz. 18.45 do salki na plebanii.
 11. Począwszy od Dnia Zadusznych, przez cały miesiąc listopad modlić się będziemy Koronką do Miłosierdzia Bożego w int. naszych bliskich zmarłych codziennie przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.30, a w niedzielę od godz. 18.30. Kartki z wspominkami prosimy składać do puszki umieszczonej w prezbiterium. Niech pamięć modlitewna za zmarłych, będzie wyrazem naszej miłości i wdzięczności.
 12. Dziś nowy numer tygodników „ Niedziela”, „ Gość Niedzielny” .
 1. Bóg zapłać za złożoną w dniu dzisiejszym ofiarę na potrzeby parafii i wszystkimwspierającym konto parafialne. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na działalność misyjną Kościoła.

stat4u