ASPEKTY

XXIV Niedziel zwykła

 1. Jutro rocznica agresji sowieckiej na Polskę – Dzień Sybiraka - 90 rocznica powstania związku.
 2. We wtorek o godz. 12.00 na starym cmentarzu komunalnym przy ul. Wrocławskiej odbędzie się poświecenie Krzyża Ofiar Golgoty Wschodu.
 3. We wtorek 18.09. św. Stanisława Kostki – patrona Młodzieży i Polski.
 4. W przyszłą niedzielę Diecezjalna Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców do Rokitna
 5. W czwartek po Mszy św. wieczornej w kaplicy adoracja Najśw. Sakramentu prowadzona przez Odnowę w Duchu Świętym
 6. Młodzież klas VII, która chce rozpocząć przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania mogą odebrać deklaracje w zakrystii. Wypełnione deklaracje przynosimy na pierwsze spotkanie w sobotę 29.09. na godz.16.00 do kościoła. Jeśli ktoś mieszka poza parafią pw. Ducha Świętego przynosi dodatkowo zgodę swojego księdza proboszcza na przygotowanie do bierzmowania.
 7. W dniach od 21 – 23.09 odbywać się będzie w Zielnej Górze Synod Młodych Diecezji Zielonogórsko –Gorzowskiej. Zapraszamy do udziału młodzież, kapłanów siostry zakonne i katechetów. W przyszłą niedzielę w konkatedrze Msza św. o godz. 12.15. Po mszy św. na deptaku heppening ewangelizacyjny przygotowany przez uczestników synodu.
 8. Ogłaszamy nabór do Diecezjalnego Studium Organistowskiego. Wstępne przesłuchania odbędą się dnia 29 września 2018 roku o godz. 10:00 w Instytucie Filozoficzno-Teologicznym im. Edyty Stein. Wszelkie informacje można otrzymać pod numerem telefonu: 720 368455.
 9. Kurs Przedmałżeński rozpocznie się od jutra czyli 17 września o godz. 19.00 w sali pod kościołem i trwać będzie do 28.09.2017. Zapisy na pierwszym spotkaniu.
 10. W ramach przygotowania przed chrzcielnego zapraszamy rodziców i rodziców chrzestnych na spotkanie w piątek o godz. 18.45 do salki na plebanii.
 11. W dniach 5 – 7.10 organizowany jest kurs Filip przy parafii św. Jadwigi w Zielonej Górze.
 12. Odpust ku czci Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, Diecezjalna Pielgrzymka Róż Żywego Różańca oraz Apostolatu Margaretka w Roku Jubileuszowym 350-lecia przybycia Obrazu Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej do Rokitna - 6.10.2018.
 13. Komendant Miejski Policji w Zielonej Górze informuje, że w ostatnim czasie w Zielonej Górze uaktywnili się oszuści wykorzystujący metodę "na wnuczka". Przestępcy telefonują do osób starszych podając się za wnuczka lub policjanta i proszą o przekazanie im dużych sum pieniędzy. Komendant prosi by nie dokonywać przelewów bankowych, ani nie zakładać rachunków w banku na polecenie rzekomo wydane przez policjanta. O każdym podejrzanym telefonie natychmiast poinformować Policję dzwoniąc pod numer 112.
 14. Grupa czerwona serdecznie zaprasza na Spotkanie Popielgrzynkowe, które odbędzie się 22 września. Rozpoczniemy Msza św. o18.00, a bezpośrednio po niej spotkanie w ogrodzie parafialnym. Na zakończenie Apel Jasnogórski. Zapraszamy pielgrzymów, pielgrzymów duchowych, a także wszystkich, którzy wspierali naszą grupę.
 15. Kromka Chleba dla sąsiada to program, którego celem jest pomoc osobom, które cierpią z powodu niedostatku, są starsze, czują się samotne i opuszczone. Chodzi o życzliwość i zainteresowanie losem sąsiada, o którym często niewiele wiemy. Pierwszym krokiem może stać się Kromka Chleba. W dniu 21 września 2018 r.( godz. od 10 -18)Parafialny Zespół Caritas organizuje zbiórkę żywności, która odbędzie się w sklepach Biedronka przy ulicy Zachodniej i Węgierskiej. Zebrane produkty zostaną przekazane w postaci paczek poprzez Parafialny Zespół Caritas najbardziej potrzebującym osobom starszym. W dniu 23 września 2018r. Członkowie Parafialnego Zespołu Caritas, organizują Uroczystą Msze św. o godz. 12.00 z modlitwą w int. podopiecznych i członków PZC, ofiarodawców i darczyńców i dzielenie się chlebem przyniesionym w darze na eucharystię.
 16. Dziś nowy numer tygodników „ Niedziela”, „ Gość Niedzielny”.
 17. Serdeczne Bóg zapłać za złożoną w dniu dzisiejszym ofiarę oraz za dary na parafialne konto bankowe. Dzisiaj zbiórka do puszek na KUL i Instytut Filozoficzno -Teologiczny w Zielonej Górze

stat4u