ASPEKTY

Uroczystość MBCzęstochowskiej

  1. Trwa miesiąc sierpień. Czas łaski i abstynencji.
  2. Uroczystość poświęcenia figury św. Urbana I, patrona Zielonej Góry rozpocznie się 30 sierpnia o godz. 18.00 Mszą św. w kościele pw. MB Częstochowskiej w Zielonej Górze pod przewodnictwem bp. Stefana Regmunta. Po Mszy św. na placu przed kościołem nastąpi odsłonięcie i poświęcenie figury, a po tej ceremonii – plenerowy koncert Filharmonii Zielonogórskiej. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i gości do wspólnej modlitwy i świętowania.
  3. W sobotę 1.09. , 79 rocznica wybuchu II wojny światowej
  4. Serdecznie zapraszamy na podsumowanie wakacyjnej akcji Z UŚMIECHEM DO SZKOŁY, które odbędzie się dnia 2 września br. (niedziela) o godz. 10.00 w naszej parafii. Podczas Mszy św. Ks. Biskup poświęci i przekaże dzieciom plecaki, które Parafialne Zespoły Caritas wypełnią przyborami szkolnymi. Po zakończonej Eucharystii zapraszamy wszystkie dzieci i rodziców także z zielonogórskich parafii do wspólnej zabawy w ogrodzie plebanijnym.
  5. W poniedziałek 03 września, Msza św. w intencji i z udziałem dzieci i młodzieży inaugurująca nowy rok szkolny 2018/19 o godz. 8.00. Zapraszamy rodziców, wychowawców i nauczycieli i katechetów na wspólną modlitwę. O godz. 9.30 Msza św. inaugurująca Zespołu Szkół Katolickich.
  6. Od dziesięciu lat, 28 września o godzinie 15.00, w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćki, spowiednika św. Faustyny, czciciele Bożego Miłosierdzia spotykają się na chodnikach, rogach ulic i placach miasta, by uczcić Godzinę Miłosierdzia i prosić Boga w intencjach dla nich najważniejszych. Są zaopatrzeni w plakat „Jezu, ufam Tobie”, obrazki i ulotki zapraszające do modlitwy przypadkowych przechodniów. Włączmy się. W 2014, 2015 i 2017 roku jednoczył się z nami i błogosławił nam papież Franciszek, którego także tym razem pokornie prosimy o błogosławieństwo i zjednoczenie z nami w tej wspólnej modlitwie.
  7. Kurs Przedmałżeński rozpocznie się 17 września o godz. 19.00 w sali pod kościołem i trwać będzie do 28.09.2017.
  8. Dziś nowy numer tygodników „ Niedziela”, „ Gość Niedzielny”
  9. Serdeczne Bóg zapłać za złożoną w dniu dzisiejszym ofiarę oraz za dary na parafialne konto bankowe kościoła. Wysyłając SMS o treści KATEDRA na numer 72052 możemy wspierać remont gorzowskiej katedry, która ucierpiała w ubiegłorocznym pożarze. Koszt 2,46 zł z VAT

stat4u