ASPEKTY

IX niedziela zwykła

 1. Dziś I niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 14.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu w kaplicy adoracyjnej i czas na osobiste zamyślenie i modlitwę. Adoracja prowadzona przez grupy parafialne:

od godz. 15.00 – 16.00 – Odnowa w Duchu Świętym (15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego), 16.00 – 17.00 Przyjaciele Paradyża, 17.00 – 18.00 Żywy Różaniec, 18.00-18.50 – Wspólnota Przyjaciół Radia Maryja

 1. Dzisiaj neoprezbiter ks. Tomasz Westfal, który otrzymał święcenia kapłańskie 26.05.2018, należący do naszej Wspólnoty parafii pw. Ducha Świętego odprawi o godz. 12.00 Mszę Świętą Prymicyjną i udzieli nam wszystkim błogosławieństwa prymicyjnego.
 2. Nabożeństwa ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa, odprawiane są w niedziele o godz.18.30 i w dni powszednie po Mszy św. wieczornej.
 3. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała i po Mszy św. wieczornej poświęcenie wianków i ziół.
 4. W piątek uroczystość Najśw. Serca PJ. odpust parafialny w Wilkanowie. W piątek nie obowiązuje wstrzymanie się od pokarmów mięsnych.
 5. Spowiedź święta młodzieży przystępującej do Sakramentu bierzmowania(grupa starsza)w piątek 08.06 o godz. 17.00. Młodzież przynosi z sobą indeksy. Do skorzystania ze spowiedzi zapraszamy również rodziców młodzieży bierzmowanej, aby móc w pełni uczestniczyć w Eucharystii.
 6. W sobotę o godz. 18.00 rozpocznie się w parafii wizytacja kanoniczna. Przybędzie do parafii ks. Biskup Paweł Socha , którego uroczyście powitamy i który przez cztery dni będzie wizytował parafię. W czasie Mszy św. udzielony zostanie młodzieży Sakrament bierzmowania. Kandydaci wraz z świadkami przychodzą o godz. 17.30 i zajmują zarezerwowane dla nich miejsca.
 7. Z racji rozpoczęcia wizytacji i bierzmowania nabożeństwo do Najśw. SPJ odmówimy godz.17.30 w kościele.
 8. Spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja w sobotę po Mszy św. w salce pod kościołem
 9. W przyszłą niedzielę w ramach wizytacji kanonicznej J.E. ks. bp na każdej Mszy św. wygłosi Słowo Boże. A po południu spotka się z wszystkimi grupami działającymi w naszej parafii.
 10. W przyszłą niedzielę 10 czerwca odbędzie się w Zielonej Górze Marsz dla Życia i Rodziny serdecznie zapraszamy o godzinie 12.00 na mszę św. do kościoła p.w. św. Józefa przy ul. Prostej. Po Eucharystii ok. godz. 13.00 wyruszymy ulicami miasta do parafii św. Alberta. W tym roku obok radosnego i barwnego korowodu pragniemy ukazać świadectwa ludzi z różnych obszarów życia. Kończąc marsz włączymy się w piknik rodzinny, w ramach którego zaplanowany jest bieg charytatywny a wieczorem o godz. 19.30 koncert w parafii p.w. św. Urbana I. Serdecznie zapraszamy.
 11. Dziś nowy numer tygodników – „Niedziela” „Gość Niedzielny” .
 12. Bóg zapłać za złożoną w dniu dzisiejszym ofiarę i za hojność wpłacającym na parafialne konto bankowe. Dzisiaj zbiórka do puszek na rzecz budowy Centrum Opatrzności Bożej. Bóg zapłać. W przyszłą niedziele zbiórka do puszek na KUL i IFT

stat4u