Zesłanie Ducha Świętego

 1. Dzisiaj przeżywamy doroczny odpust parafialny. Sumę odpustową o godz. 12.00, celebrować będzie i wygłosi Słowo Boże ks. Prałat Zbigniew Kobus. Po Mszy św. o godz. 14.00. czyli około godz. 14.50 w Miodowym Ogrodzie Parafialnym zwanym „OAZĄ RADOŚCI” rozpocznie się Spotkanie Rodzinne. Stowarzyszenie Pro Cultura et Musica Edyty Stein w Zielonej Górze zaprasza wszystkich na koncert dziecięcego zespołu chrześcijańskiego „Małe TGD”, którym rozpoczniemy spotkanie. Spotkanie odbywa się pod patronatem Biskupa Zielonogórsko-Gorzowskiego. Zapraszamy już dzisiaj wszystkich do naszej świątyni na wspólną modlitwę i radosne spotkanie rodzinne w ogrodzie parafialnym.
 2. Jutro święto NMP Matki Kościoła . Msze św. 6.30, 7.00, 7.30, 9.00, i 18.00. Kończy się okres wielkanocny.
 3. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
 4. Do święceń prezbiteratu w konkatedrze w Zielonej Górze w sobotę 26 maja br.
  o godz. 10.00 przystąpią diakoni in. dk.Tomasz Westfal - nasz parafianin.
 5. Spotkanie z katechetami pracującymi w szkołach na terenie parafii, jutro o godz. 19.00
 6. Spotkanie dla kandydatów przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania z grupy starszej ks. Aleksandra w sobotę 26.05. o godz. 15.00 w kościele. Obecność obowiązkowa.
 7. Spotkanie dla kandydatów przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania z grupy ks. Daniela we wtorek 22.05. po nabożeństwie majowym.
 8. W dniach 1-3 czerwca odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka do Rokitna w intencji Powołań pod hasłem: Słuchaj, rozeznawaj, żyj powołaniem! Hasło zostało zaczerpnięte z tegorocznego orędzia papieża Franciszka na Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Zachęcamy do uczestnictwa. Informacje u ks. Daniela lub w zakrystii. Można się zapisywać. 
 9. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. W naszym kościele parafialnym Msze św. odprawione będą w porządku niedzielnym , a o godz.12.00 główna Msza św., po której wyruszy procesja do czterech ołtarzy ul. Bułgarską , Francuską i Słowacką. Mszy św. o godz. 14.00 nie będzie. Ołtarze przygotują grupy modlitewne a mieszkańcy przy wymienionych ulicach zatroszczą się , by balkony i okna przystroić. Nasz udział będzie manifestacją wiary i jedności Kościoła. Kto by chciał wesprzeć finansowo zakup kwiatów w można złożyć ofiarę do puszki w prezbiterium
 10. W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
 11. Dziś nowy numer tygodników „Niedziela” „Gość niedzielny” .
 12. Jutro kancelaria parafialna czynna tylko od godz. 16.00– 17.00.
 13. Serdeczne Bóg zapłać za złożoną w dniu dzisiejszym ofiarę a także za wszelki dar wspierający konto parafialne.

stat4u