ASPEKTY

V niedziela Wielkiego Postu

 1. W czasie Wielkiego Postu Droga Krzyżowa w piątek dla dzieci o godz.17.00, dla młodzieży i dorosłych po Mszy św. wieczornej. Dzisiaj i w każdą niedzielę Wielkiego Postu Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 18.00.
 2. Jutro w poniedziałek św. Józefa. Odpust w parafii pw. św. Józefa Oblubieńca w Zielonej Górze.
 3. Msza św. z modlitwą o uzdrowienie, w wtorek 20.03. o godz. 18.00 w parafii pw. św. Franciszka z Asyżu w Zielonej Górze.
 4. Zespół Szkół Katolickich zaprasza rodziców i dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym na bezpłatne warsztaty przedświąteczne 21.03 w środę o godz. 17.00 w siedzibie szkoły.
 5. Spotkanie Młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania (grupa starsza ks. Aleksandra) 24.03. w sobotę o godz. 16.00 w kościele.
 6. Tradycyjnie już w Niedzielę Palmową w całym Kościele przeżywać będziemy Światowy Dzień Młodzieży na poziomie diecezjalnym. W sobotę (24.03.) odbędą się w sześciu miejscach Modlitewne Wieczory Młodych, do udziału w których serdecznie zapraszamy młodzież całej diecezji. Natomiast w Niedzielę Palmową (25.03.) główne obchody odbędą się w trzech parafiach. Szczegóły na plakacie.
 7. Parafia pw. Matki Bożej Częstochowskiej organizuje w tym roku Drogę Krzyżową ulicami Zielonej Góry w Niedzielę Palmową 25 kwietnia. Msza św. w kościele MBCzęstochowskiejo godz. 18.30. Około godz. 19.30 wyruszymy z modlitwą ulicami miasta, aby zakończyć ją przy kościele pw. Najświętszego Zbawiciela 
 8. W Parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Zielonej Górze odbędzie się w kwietniu Katechizacja Przedmałżeńska. Rozpoczniemy ją w Niedzielę Miłosierdzia Bożego 8 kwietnia Mszą św. o godz. 18.30.
 9. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną, zgłoszonych w zakrystii w sobotę 24.03. od godz. 8.30. Prosimy zgłaszać w zakrystii.
 10. Dzisiaj do nabycia duże świece na stół wielkanocny. Nabycie w tym roku świecy wielkanocnej to cegiełka, konkretna pomoc rodzinom w Syrii, w Aleppo. Objętych jest 10 rodzin, którym       przekazujemy pomoc przez 12 miesięcy Prosimy przygotować 15 zł. Zwracamy się z gorącą prośbą do wszystkich parafian, aby włączyć się w akcję pomocy rodzinom w trudnej sytuacji ofiarowując produkty żywnościowe. Prosimy darczyńców o złożenie tych darów w zakrystii do dnia 20.03. br.. Z góry składamy serdeczne Bóg zapłać.
 11. Do nabycia nowy nr tygodników „Niedziela” i „Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny".
 12. W przyszłą niedzielę Oaza Dzieci Bożych będzie rozprowadzać własnoręcznie robione palmy wielkanocne a zebrane fundusze przeznaczy na wyjazd na rekolekcje. Dzisiaj „Tęcza” zaprasza na swój przykościelny przedświąteczny kiermasz.
 13. Bóg zapłać za złożoną w dniu dzisiejszym ofiarę na potrzeby parafii jak i za wpłaty na konto parafialne. W prezbiterium znajduje się puszka do której można złożyć ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu. Bóg zapłać.

stat4u