ASPEKTY

III niedziela Wielkiego Postu

 1. Dziś I niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 14.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu w kaplicy adoracyjnej i czas na osobiste zamyślenie i modlitwę. Adoracja prowadzona przez grupy parafialne:15.00-16.00 – Odnowa w Duchu Świętym (15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego), 16.00 – 17.00 Przyjaciele Paradyża, 17.00 – 18.00 Żywy Różaniec.Dzisiaj i w każdą niedzielę Wielkiego Postu Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 18.00 w kościele. Ofiary złożone w czasie nabożeństwa to nasza jałmużna postna.
 2. DEKANAT Zielona Góra – Ducha Świętego „24 godziny dla Pana” 09 marca 2018 – piątek kościół pw. św. Ducha Świętego i kaplica MB Rokitniańskiej przy Ołtarzu Adoracji Najśw. Sakramentu Dar Miłości i Pokoju Wezwani przez Ojca Świętego Franciszka włączamy się w inicjatywę modlitewną „24 godziny dla Pana”, prowadzoną przed IV Niedzielą Wielkiego Postu. Program dekanalnego czuwania:15.00   Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia,16.00   Modlitwa Różańcowa,17.00   Droga Krzyżowa dla dzieci /w kościele/,18.00   Msza św. /w kościele/, 18.30   Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych /w kościele/, 19.00   Adoracja Najśw. Sakramentu w ciszy i spowiedź św., 21.00   Apel JasnogórskiGłówną intencją jest modlitwa
  za I Synod Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej. Podczas całego czuwania w kaplicy adoracji będzie okazja do spowiedzi św.       
 3. W związku z sesją inauguracyjną I Synodu Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej, która odbędzie się 17 marca br. w Zielonej Górze, przedstawiamy informacje dotyczące tego wydarzenia. ProgramKościół pw. św. Józefa. Godz. 10:30 – Warsztat pastoralny dla delegacji parafialnych, zwłaszcza Parafialnych Zespołów Synodalnych oraz przedstawicieli ruchów, wspólnot i stowarzyszeń apostolskich. W programie:
 • Wspólna modlitwa i okazja do spowiedzi św.
 • Katecheza o Duchu Świętym – o. Michał Legan OSPPE
 • Raport o stanie diecezji, 12:30 Posiłek, 14:00 Procesja liturgiczna do kościoła pw. Ducha Świętego, Kościół pw. Ducha Świętego, 14:45 – Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego, 16:30 – Sesja synodalna (dla imiennie wezwanych uczestników Synodu). Zapraszamy wszystkich parafian do udziału w tej szczególnej modlitwie i wydarzeniu.
 1. Wszystkich, którzy chcieliby przeżyć nietypowe nabożeństwo pasyjne, ale nie mają czasu i zdrowia na Ekstremalną Drogę Krzyżową, zapraszamy w piątek 23 marca br. do Płotów na Drogę Krzyżową oczyma Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. Szlak będzie wiódł leśnymi dróżkami. Rozpoczęcie: o godz.14:00 przy kościele w Płotach. Zakończenie: ok. godz. 18:00. Potrzebne są warunki zdrowotne do marszu w lesie (ok. 8 km), a także parasol na wszelki wypadek.
 2. Zespół Szkól Katolickich zaprasza wszystkich zainteresowanych nauką w szkole na dzień otwarty, który odbędzie się 07.03.w środę o godz. 17.00 w siedzibie szkoły przy ul. św. Cyryla i Metodego 9. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej szkoły.
 3. Do nabycia nowy nr tygodników „Niedziela” i „Gość niedzielny”
 4. Bóg zapłać za złożoną w dniu dzisiejszym ofiarę i wpłacającym na konto parafialne.

stat4u