ASPEKTY

III Niedziela Adwentu

  1. Trwa Adwent , czas radosnego przygotowania do Uroczystości Narodzenia Pańskiego i nadziei na Jego powtórne przyjście . Wyrazem naszego wspólnotowego przeżywania adwentu jest Msza św. roratnia odprawiana codziennie w dni powszednie o godz. 6.15 i o godz. 18.00 także z udziałem dzieci i młodzieży. W piątek zakończenie Rorat.
  2. W imię Boże rozpoczynamy w III niedziele Adwentowe Rekolekcje parafialne. Nauki rekolekcyjne głosić będzie o. Zbigniew. Życzymy Łaski szczególnej asystencji Ducha Świętego i radości z przebywania w naszej Wspólnocie.
  3. Przygotowując się do uroczystości Narodzenia Pańskiego, pamiętajmy o sakramencie pojednania. Spowiedź rekolekcyjna zaplanowana jest w środę od godz. 8.00 – 10.00 i od godz. 17.00 do 18.00. W czwartek , piątek i sobotę, można przystąpić do spowiedzi codziennie rano od godz. 6.30 – 7.30 i od 17.00 – 18.00.
  4. Rekolekcje szkolne dla uczniów Gimnazjum i Liceów rozpoczną się od 20 i 21.2017. Pamiętajmy o nich w modlitwie jak również o nauczycielach wychowawcach i katechetach i prowadzącym rekolekcje. Prosimy rodziców o zainteresowanie się udziałem ich dzieci w tych rekolekcjach.
  5. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną, zgłoszonych w zakrystii w sobotę 23.12. od godz. 8.30.
  6. Spotkanie opłatkowe wszystkich grup modlitewnych naszej parafii z udziałemwszystkich księży pracujących w parafii w przyszłą niedzielę na godz. 11.00 w sali pod kościołem.
  7. Za tydzień w niedzielę wigilia Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Mszy św. o godz. 14.00 i wieczornej o godz. 19.00 nie będzie. Obchody tej uroczystości rozpoczynamy wieczerzą wigilijną, której najważniejszym elementem jest odczytania fragmentu Ewangelii opisującego Boże Narodzenie, wspólna modlitwa i dzielenie się opłatkiem czyli dzielenie się miłością i pokojem. W wigilię zachęcamy do wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych ze względu na wyjątkowy charakter tego dnia . Msza św. Pasterska zostanie odprawiona o godz. 22.00 i o godz. 24.00 w int. parafian i mieszkańców parafii. Ofiara złożona w czasie pasterki przeznaczona będzie na Fundusz Ochrony Dziecka i Matki. Jest to dzień Imienin Księdza Biskupa Adama Dyczkowskiego Seniora. Pamiętajmy w modlitwie i o życzeniach.
  8. Dziś nowy numer tygodników „Niedziela” „Gość niedzielny i Mały GośćNiedzielny”. Można się jeszcze zaopatrywać w poświęcone opłatki wigilijne i świece jako wyraz naszej solidarności z najbardziej potrzebującymi troski i ciepła. By ułatwić nabycie świecy i opłatek, przedstawiciele Parafialnego Zespołu Caritas oczekują przy bocznych drzwiach wejściowych. Proszą o przygotowanie 6 zł za małą świecę. Ofiara za opłatki przeznaczona jest na potrzeby wsparcie budowy ołtarza adoracyjnego w naszej kaplicy. Bóg zapłać za złożoną w dniu dzisiejszym ofiarę na Dom Księży Emerytów.

stat4u