ASPEKTY

II niedziela Adwentu

 1. Rozpoczęliśmy okres Adwentu , czas radosnego przygotowania do Uroczystości Narodzenia Pańskiego i nadziei na Jego powtórne przyjście . Wyrazem naszego wspólnotowego przeżywania adwentu jest Msza św. roratnia odprawiana codziennie w dni powszednie o godz. 6.15 i o godz. 18.00 także z udziałem dzieci i młodzieży.
 2. Opłatkowe spotkanie z katechetami pracującymi w parafii, jutro w poniedziałek o godz.18.30 na plebani.
 3. Spotkanie kandydatów do bierzmowania grupa młodsza ks. Daniela, w czwartek o godz. 19.15 w kościele.
 4. Apostolat dla Intronizacji NSPJ zaprasza na spotkanie w piątek 15.12. po adoracji w salce na plebanii.
 5. Spotkanie kandydatów do bierzmowania grupa starsza ks. Aleksandra, w sobotę 16.12. 2017 o godz. 16.30 w kapl. MBRokitniańskiej.
 6. W sobotę 16.12 zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św. do Sali pod kościołem do przymiarki.. O godz. 14.00 przyjdą klasy SzP nr 1 kl.III a,b,c,d, o godz. 14.30 klasy e,f,g, o godz. 15.00 klasy III SzP nr 22 Ekolog. a,b,c, o 15.30 d,e oraz wszyscy pozostali z innych szkół.
 7. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 Msza św. Apostolstwa Trzeźwości. Zapraszamy wszystkich którym droga jest sprawa trzeźwości.
 8. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną, zgłoszonych w zakrystii w sobotę 23.12. od godz. 8.30. Prosimy zgłaszać w zakrystii.
 9. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy rekolekcje parafialne. Nauki rekolekcyjne głosić będzie o. Zbigniew ze Zgromadzenia Ojców Paulinów z Częstochowy.
 10. Rekolekcje szkolne dla uczniów Gimnazjum i Liceów rozpoczną się od 20-21.2017. Pamiętajmy o nich w modlitwie jak również o nauczycielach wychowawcach i katechetach i prowadzącego rekolekcje. Prosimy rodziców o zainteresowanie się udziałem ich dzieci w tych rekolekcjach.
 11. Spotkanie z liderami grup parafialnych w niedzielę 24.12. o godz. 11.00 w Sali pod kościołem.
 12. Można nabyć poświęcone opłatki wigilijne i świece Caritas wyrażające naszą solidarności z najbardziej potrzebującymi troski i ciepła czyli dziećmi. By ułatwić nabycie świecy i opłatek, przedstawiciele Parafialnego Zespołu Caritas oczekują przy bocznych drzwiach wejściowych. Proszą o przygotowanie 6 zł za małą świecę i 13 zł za dużą. Ofiara za opłatki przeznaczona jest na potrzeby wsparcie budowy ołtarza adoracyjnego w naszej kaplicy. Bóg zapłać.
 13. Dziś nowy numer tygodników „Niedziela” i „Gość niedzielny ”.Dziś dzień modlitwy za kościół na Wschodzie. Przy wyjściu z kościoła można będzie też złożyć dobrowolną ofiarę do puszki na budujące i organizujące się kościoły. Bóg zapłać za złożoną w dniu dzisiejszym ofiarę na budowę Ołtarza Adoracji. Montaż ołtarza przewidziany jest 18.12. 2017 r. W przyszłą niedzielę ofiary przeznaczone będą na potrzeby Domu Księży Emerytów w Zielonej Górze.

stat4u