ASPEKTY

Ogłoszenia III niedziela Wielkiego Postu

 1. W czasie Wielkiego Postu Droga Krzyżowa w piątek dla dzieci o godz.17.00, dla młodzieży i dorosłych po Mszy św. wieczornej. Dzisiaj i w każdą niedzielę Wielkiego Postu Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 18.00. Ofiary złożone w czasie nabożeństwa to nasza jałmużna postna.
 2. Dzisiaj spotkanie z rodzicami dzieci I komunijnymi. Msza św. o godz. 14.00 i spotkanie po Mszy św.
 3. Jutro w poniedziałek uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Uroczystość odpustowa na Zaciszu o godz. 18.30
 4. W sobotę uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Dzień Świętości Życia. Msze św. odprawiane będą o godz. 6.30, 7.30, 9.00. 16.30 i 18.00. Duchowa Adopcja Życia Poczętego. W sobotę po każdej Mszy św. w zakrystii można wpisać do specjalnej księgi swoje imię i nazwisko. Na Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się uroczyste przyrzeczenie wszystkich kandydatów. Zapraszamy do udziału w tym wielkim dziele.
 5. Zespół Szkól Katolickich zaprasza wszystkich zainteresowanych nauką w szkole na dzień otwarty, który odbędzie się 22.03 w środę o godz. 17.00 w siedzibie szkoły przy ul. św. Cyryla i Metodego 9. Prowadzimy zapisy do klasy I, IV i VII oraz zerówki.
 6. Apostolat Trzeźwości zaprasza na spotkanie formacyjne 22.03. na godz. 19.00 w salce na plebanii. 24.03 poprowadzi Drogę Krzyżową po Mszy św. wieczornej.
 7. XII Ogólnopolska Zbiórka Żywności pod hasłem „Tak, pomagam” odbędzie się w dniach 24 i 25 marca br. (piątek i sobota), w sklepach Biedronka na terenie naszej parafii. Jest to termin ogólnopolski. Poza zbiórką w sklepach, którą zorganizują członkowie Klubu Seniora , Parafialny Zespół Caritas naszej parafii kolejny już rok zwraca się z gorącą prośbą do wszystkich parafian, aby włączyć się w akcję przygotowania świątecznej paczki rodzinom lub osobom, których dotykają sytuacje trudne i niedostatek finansowy. Chcemy, aby uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego przeżyli radośnie , w zdrowiu i spokoju. Jak zawsze liczymy na Waszą ogromną życzliwość i otwarte serca. Wasze dary to wielkie świadectwo miłości. Z góry składamy serdeczne Bóg zapłać.
 8. Wezwani przez Ojca Świętego Franciszka pragniemy włączyć się w inicjatywę modlitewną prowadzoną przed IV Niedzielą Wielkiego Postu w pw. św. Alberta Chmielowskiego w godz. od 15.00 – 21.00. W programie Adoracja Najśw. Sakramentu, okazja do spowiedzi. Szczegóły w gablocie.
 9. W przyszłą niedzielę 26.03. o godz. 16.00 w naszym kościele parafialnym Inauguracja IV Festiwalu Muzyki Pasyjnej. Cykl koncertów rozpocznie Chór Kameralny „Axion” pod dyrekcją Jarosława Lewków. Program i szczegóły nna plakatach. Serdecznie zapraszamy.
 10. Wszystkich nauczycieli wykładowców, a przede wszystkim studentów zapraszamy na wielkopostne rekolekcje akademickie, które poprowadzi ks. Mirosław Tosza ze Wspólnoty Betlejem. Początek rekolekcji w niedzielę 26 marca o godz. 20:00 w parafii pw. św. Józefa w Zielonej Górze.
 11. Do nabycia nowy nr tygodników „Niedziela” „Gość niedzielny i Mały Gość Niedzielny”
 12. Bóg zapłać za złożoną w dniu dzisiejszym ofiarę na potrzeby parafii, jak również wpłacającym na konto parafialne. Od przyszłej niedzieli do nabycia duże świece na stół wielkanocny. Nabycie w tym roku świecy wielkanocnej to cegiełka, konkretna pomoc rodzinom w Syrii, w Aleppo. Docelowo chcemy objąć 10 rodzin którym będziemy przekazywać za pośrednictwem Caritas 510 zł na rodzinę przez 12 miesięcy. Liczymy na Waszą ogromną życzliwość i otwarte serca.
  Bóg Zapłać.

stat4u